kosmetyki do przedluzanych rzes

Skuteczny demakijaż sztucznych rzęs, czyli najlepszy płyn micelarny i porady!

Przedłużone rzęsy pięknie wyglądają, ale brak dokładnej pielęgnacji może skutkować ich przedwczesnym wypadaniem albo chorobami oczu. Dziś opowiem Wam, jak wykonać demakijaż sztucznych rzęs, który będzie dla nich w 100% bezpieczny. W końcu znalazłam idealny płyn micelarny, z którego pomocą delikatnie usuwam resztki codziennego makijażu – bez szkody dla jedwabnych rzęs, które właśnie noszę. Mam nadzieję, że skorzystacie z moich rad i już nigdy więcej nie pójdziecie spać bez demakijażu! Zapraszam do lektury posiadaczki rzęs przedłużanych i wszystkie dziewczyny, które zastanawiają się nad zabiegiem wydłużającym rzęsy.

 .

Wybór płynu micelarnego ma znaczenie.
Czym zmywać makijaż przy sztucznych rzęsach?

 .

Możliwości są dwie: do demakijażu można użyć zwykłej wody bez dodatków albo płynu micelarnego, który nie rozpuszcza kleju. Testowałam obie metody i za najlepszą uważam ich połączenie. Zacznijmy od płynu. W poprzednim wpisie o tym, jak wykonać bezpieczny demakijaż sztucznych rzęs (do przeczytania TUTAJ) mogłyście znaleźć szybki przegląd kosmetyków polecanych i zabronionych po przedłużaniu. Dziś skupię się na jednym – moim obecnym faworycie. Jest nim płyn micelarny do przedłużanych marki Bielenda.

   kosmetyki do przedluzanych rzes

kosmetyki do przedluzanych rzes              .

Marka Bielenda wypuściła na rynek Specjalistyczny płyn do demakijażu oczu oraz zagęszczonych rzęs. Jest on dostępny wyłącznie w buteleczkach po 150 ml (szkoda, że nie ma większej wersji) i w zależności od drogerii, kosztuje od 7 do 10 zł. Cena jest śmiesznie niska, jak za tak wartościowy kosmetyk do demakijażu przedłużanych rzęs. Mamy tu płyn micelarny, których jest:

  • bezolejowy
  • bezzapachowy
  • łagodny dla wrażliwych oczu
  • bezpieczny dla osób noszących szkła kontaktowe

a przede wszystkim:

  • opracowany specjalnie na potrzeby demakijażu przedłużanych rzęs!

Polski producent Bielenda zapewnia, że płyn micelarny przeznaczony do usuwania makijażu z rzęs przedłużanych nie rozpuszcza kleju. Za sprawą miceli i technologii aktywnych mikro bąbelków, skutecznie eliminuje zabrudzenia. Wyjaśnijmy, czym są micele – to mikrocząsteczki, działające jak magnes. Wychwytują i przyciągają do siebie zanieczyszczenia, wiążąc się z tłuszczami (w tym resztkami makijażu) i pochłaniając ich nadmiar. Jeśli płyn micelarny zawiera w składzie d-panthenol albo alantoninę, dodatkowo koi i łagodzi skórę. Efekt jego zastosowania to usunięcie makijażu oraz pielęgnacja cery.

Ponieważ micele wykazują silne działanie, nie ma potrzeby wcierania ich w skórę. A, jak wiadomo, rzęsy przedłużane źle znoszą pocieranie, na które reagują wypadaniem. Tym bardziej warto przemyśleć zakup dobrego płynu do demakijażu sztucznych rzęs. Najlepiej jeszcze przed udaniem się na zabieg przedłużania.

Skład to głównie woda, na drugim miejscu czynna substancja myjąca, Panthenol, nawilżający Sorbitol i kwas hialuronowy, hydrolizowane glikozaminoglikany (zatrzymujące wodę w skórze), gliceryna, łagodząca alantoina, a na końcu dwa konserwanty: sól dwusodowa i bakteriobójczy bromek. 

Nowość od Bielendy sprawdziła się u mnie znacznie lepiej, niż uniwersalny płyn do demakijażu rzęs marki Ziaja, który polecałam w poprzednim wpisie na temat pielęgnacji rzęs po przedłużaniu (KLIK). Ten kosmetyk jest bardziej wydajny i naprawdę nie wymaga pocierania. Za jedyny minus uważam małą pojemność, jednak jestem w stanie to wybaczyć. Po prostu zaopatruję się w kilka opakowań na zapas. Warto wspomnieć, że ten płyn można stosować również po przedłużaniu, jako codzienny kosmetyk pielęgnujący do demakijażu oczu.

jaki płyn micelarny do sztucznych rzęs

.

Jak zmywać makijaż przy sztucznych rzęsach?
Garść przydatnych porad

Najważniejsze jest to, żeby nigdy, pod żadnym pozorem nie zapomnieć o demakijażu oczu. Jeśli już decydujemy się na przedłużanie rzęs, bez względu na wybraną metodę (ja preferuję 2:1, rzęsy jedwabne), codzienne usuwanie makijażu to podstawa. Chyba nie muszę wymieniać problemów, które mogą wystąpić u osób, pomijających ten krok przed pójściem spać. To chociażby jęczmienie albo nużeniec, okrutny i trudny do wykurzenia pasożyt, tylko czyhający aby zaatakować nasze rzęsy. Ale dość ogólników, do rzeczy.

Trudność demakijażu sztucznych rzęs jest związana z tym, jak mocno malujemy oczy. Ja rezygnuję z eyelinera, ponieważ naprawdę ciężko jest go dokładnie usunąć bez uszczerbku na rzęsach. Makijaż oczu ograniczam do nałożenia bazy pod cienie i cieni (właśnie testuję nową paletę Zoeva, recenzja i moja opinia już niedługo na blogu!). Jeżeli nie wyobrażacie sobie wyjścia z domu bez kreski z eyelinera musicie być gotowe na to, że przedłużane rzęsy wypadną Wam nieco szybciej – głównie przez pocieranie, bez którego się nie obejdzie. Nawet, gdy będziecie stosowały dobry płyn micelarny. Rekomenduję więc sam cień do powiek. Z jego użyciem też można wyczarować fajny make-up.

Płyn do demakijażu już wybrany, pora na wacik, dokładniej specjalną ściereczkę. Pisałam już o tym, dlaczego NIE WOLNO używać zwykłych wacików higienicznych, nosząc sztuczne rzęsy. Chyba, że macie ochotę na usuwanie pęsetą zalegających na rzęsach włókien, czego nie polecam. Testowałam waciki bambusowe wielokrotnego użytku, ale i one nie do końca mnie przekonały. Zakupiłam więc bambusową ściereczkę do demakijażu marki Nacomi.

Jest to miła w dotyku ściereczka, przeznaczona głównie do demakijażu olejkami. Oczywiście posiadaczki rzęs przedłużanych z olejami muszą się pożegnać, jednak i bez tego ściereczka z bambusa spełnia swoje zadanie. Produkt ten kosztuje 15 zł. Można go prać i używać przez kilka miesięcy. Ściereczka nie jest zbyt gruba, a mimo to skutecznie zastępuje tradycyjny wacik higieniczny.

jaki płyn micelarny do sztucznych rzęs

demakijaż sztucznych rzęs

kosmetyki do sztucznych rzes

.

Demakijaż przedłużanych rzęs krok po kroku
To nic skomplikowanego!

Nawet, gdy nosząc przedłużane rzęsy nie malujecie powiek, raz dziennie musicie oczyścić oczy – choćby z kurzu i pyłków, które gromadzą się na rzęsach przez całą dobę. Uczyńcie z tego przyjemny rytuał, chwilę dla siebie i dla swoich oczu.

Demakijaż rozpoczynamy od zmoczenia ściereczki lub wacika bambusowego płynem micelarnym. Następnie przykładamy go do zamkniętej powieki, lekko dociskając i chwilę czekamy. W tym czasie nie trzemy, pozwalamy działać micelom. Po około 20 sekundach, delikatnym ruchem wykonanym w kierunku końców rzęs, odsuwamy ściereczkę/ wacik, a czynność powtarzamy jeszcze 2-3 razy. Nie wspieramy się patyczkiem, gdyż jego włókna łatwo wczepiają się w miejsca łączeń.

Kolejny ruch to oczyszczenie sztucznych rzęs od spodu, gdzie również gromadzą się zanieczyszczenia. W tym celu patrzymy w górę, delikatnie (!) przecierając oczy ściereczką nasączoną płynem micelarnym. Wykonujemy takie ruchy, jakbyśmy tuszowały rzęsy. Trzeba przy tym pilnować, żeby płynu nie było zbyt wiele – nie można przemoczyć rzęs.

Ostatnim krokiem jest przeczesanie szczoteczką i dokładne obejrzenie oczu. Należy sprawdzić, czy nigdzie nie zostały resztki makijażu, a jeśli tak, powtórzyć powyższe czynności. Ja zawsze też przecieram wewnętrzną stronę górnej i dolnej powieki, żeby mieć stuprocentową pewność, że nic na nich nie zostało.

Aby demakijaż oczu mógł zostać uznany za zakończony, opłukujemy ściereczkę pod bieżącą wodą, wyciskamy ją i jeszcze raz przemywamy rzęsy. Pamiętajmy, żeby każdorazowo przemyć bambusową ściereczkę oraz oczyścić szczoteczkę. Nie przesadzajmy też z rozczesywaniem rzęs. Róbmy to tylko po to, żeby je ułożyć. Przez pierwsze dwa tygodnie po przedłużaniu możemy zupełnie zrezygnować ze stosowania szczoteczki.

jak zmywać makijaż przy sztucznych rzęsach

jak zmywać makijaż przy sztucznych rzęsach

kosmetyki do sztucznych rzes

demakijaż sztucznych rzęs

Podsumowanie: jak dbać o sztuczne rzęsy?
♡♡♡

  • do demakijażu stosujemy bezolejowy płyn micelarny
  • wacik higieniczny zastępujemy ściereczką bambusową
  • demakijaż wykonujemy delikatnie, według powyższych wskazówek
  • nie trzemy oczu, pozwalając działać micelom
  • upewniamy się, czy cały make-up został usunięty
  • jeszcze raz przemywamy rzęsy, tym razem samą wodą

Każdego dnia tracimy około czterech rzęs przedłużanych, które wypadają razem z rzęsą naturalną. Najczęściej ma to miejsce właśnie podczas demakijażu, kiedy naruszamy miejsca łączeń i osłabiamy klej. Rzęsy wypadają nam też podczas snu, szczególnie kiedy sypiamy na brzuchu. Jeżeli rozsądnie podejdziemy do rytuału codziennego oczyszczania oczu przy sztucznych rzęsach, ograniczymy ich wypadanie. W ten sposób przedłużymy efekt WOW, na dłużej ciesząc się przedłużanymi rzęsami.

Z przyjemnością poczytam o Waszych doświadczeniach z usuwaniem makijażu podczas noszenia przedłużanych rzęs. Jeśli macie ciekawe spostrzeżenia albo pytania o demakijaż, zachęcam do komentowania!

16 thoughts on “Skuteczny demakijaż sztucznych rzęs, czyli najlepszy płyn micelarny i porady!

  1. Dawno nie przedłużałam rzęs, ale było to mega wygodne i praktyczne:) fakt że trzeba było uważać przy demakijażu

  2. Wow. potrzebowałam takiego posta. Nie mam sztucznych rzęs, ale zawsze mocno pocierałam oczy przy demakijażu i używam płatków. Ściereczka mogłaby mi je przecież zastąpić 🙂

  3. nie mam i raczej nie będę miała sztucznych rzęs 😀 nie mniej fajnie było się dowiedzieć czegoś nowego 🙂

  4. Najlepsze dla cery co może być to całkowity brak makijażu i dobra dieta. Osobiście maluję się kilka razy w miesiącu gdy potrzebuję dopełnienia np na uroczystości itp. 🙂

    1. Nie tuszujemy przedłużanych rzęs, opisany demakijaż nie dotyczy tuszu. Przecież oprócz tego są jeszcze: baza, cienie, brokaty… to wszystko trzeba usunąć przed pójściem spać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.